Od roku 2012 jsme vaše domácí televize

  • Koncem roku 2012 založil ředitel Josef Pecl Českokrumlovskou televizi. Už na počátku roku 2013 mohla veřejnost vidět první reportáže z dění zejména v Českém Krumlově.
  • Od samého počátku se televize profilovala jako médium, které klade důraz na dokumentaristiku a publicistiku. Vzhledem ke schématu týdenních magazínů nestaví na rychlém zpravodajství. Významné a mimořádné události v regionu ale zaznamenává a následně je analyzuje již zmíněnou publicistickou formou. Etický kodex redakce odmítá bulvární styl žurnalistiky a vyhýbá se bulvárním tématům.
  • Českokrumlovská televize postupně rozšiřovala své technické zázemí, tým spolupracovníků, dosah a územní působnost témat. V roce 2019 proto byly zahájeny přípravy na transformaci pod novou značku JČ1 - Televize jižní Čechy. K samotné změně došlo v roce 2020. Do té doby vznikl mnohatisícový archiv reportáží, magazínů a dokumentů, dostupný veřejnosti i prostřednictvím těchto webových stránek. Klikněte ZDE
  • Kromě běžné žurnalistiky je televize JČ1 - Televize jižní Čechy zaměřena především na dokumentární a filmovou tvorbu. Mimo rámec publicistiky spolupracuje v nadstandardním režimu s městy a obcemi či jinými subjekty a institucemi na tvorbě jejich živé kroniky, propagaci služeb, zboží a výrobků či obecné marketingové prezentace. Kromě reportážní techniky je televize vybavena technikou filmovou. Disponuje filmovými kamerami RED, BMPCC, SONY a JVC, dronem, kamerovým jeřábem, a dalším filmařským vybavením včetně postprodukčního zázemí. JČ1 - Televize jižní Čechy disponuje vlastním televizním studiem.
  • V týmu televize najdete jak kameramany s odborným filmařským vzděláním, tak scénáristy, spisovatele, novináře a marketingové odborníky s dlouholetou praxí.